اخذ اقامت اسپانیا 96/12/15

ساخت وبلاگ
چکیده : اخذ اقامت اسپانیا: قبل از درخواست شهروندی چه مراحلی باید انجام شود؟ وقتی شما بدون وقفه... با عنوان : اخذ اقامت اسپانیا 96/12/15 بخوانید :

اخذ اقامت اسپانیا:
 

قبل از درخواست شهروندی چه مراحلی باید انجام شود؟

وقتی شما بدون وقفه حداقل 5 سال در اسپانیا زندگی کرده باشید ، مطابق با قوانین و مقررات اتحادیه اروپا شهروندان غیر اتحادیه اروپایی می توانند برای دریافت اقامت در اتحادیه اروپا که اسپانیا نیز جزو اصلی انها است اقدام نمایند.

اجازه اقامت طولانی مدت در اسپانیا به شما این امکان را خواهد داد تا در اسپانیا بدون محدودیت کار کنید  و از شرایط مشابه شهروندان اسپانیا بهره مند شوید.  برای این منظور شما باید اثبات نمایید که شرایط مالی لازم را برای پشتیبانی از  خود ، همسر و فرزندان، والدین و سایر افراد همراه خود را دارید . برای این منظور داشتن حقوق بازنشستگی ، درامد ثابت تا میزان تعیین شده،  بورس تحصیلی ، حقوق و دستمزد، بیمه اجتماعی و عمومی دولتی و یا خصوصی و… را باید داشته باشید.

هنگامی که برای اقامت دائم اسپانیا درخواست می دهید از شما مدارک زیر درخواست می شود که باید به زبان اسپانیایی ترجمه و ارائه شود:

  • پاسپورت معتبر
  • گواهی اقامت قانونی در اسپانیا( رسید اجاره و یا قرارداد اجاره مسکن و یا سند ملکی)
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • اثبات اینکه بیمه سلامت در طول اقامت خود در اسپانیا خواهید داشت( گواهی تحت پوشش بیمه درمانی بودن)
  • مدارکی برای اثبات شرایط تاهل شما( سند ازدواج، طلاق و …)

متقاضی شهروندی اسپانیا باید اثبات نماید که شهروندی خوب برای اسپانیا خواهد بود.از لحاط مالی شرایط خوب و پایداری خواهد داشت، سوء پیشینه کیفری نخواهد داشت و با شرایط و قوانین اسپانیا خود را وقف داده است. باید حداقل بتواند به اندازه کافی به زبان اسپانیایی صحبت کند و بهتر است به عنوان یک شهروند و یا مقیم اسپانیا در فعالیت های اجتماعی و بشر دوستانه در اسپانیا مشارکت داشته باشد.

برای دریافت مجوز اقامت باید در سیستم ثبت نام اجتماعی اسپانیا تقاضا داده شود. در هنگام ثبت نام در سیستم شهروندی اسپاانیا باید مدارک لازم را به همراه فرم درخواست شهروندی به همراه داشته باشید .

چگونه می توانیم برای درخواست شهروندی اقدام نماییم؟

افرادی که برای اقامت دائم اسپانیا اقدام می کنند باید فرم درخواست را دریافت و تکمیل نموده و ان را به نزدیکترین مرکز ثبت نام شهروندی محل خود تحویل دهند.

دریافت کارت شهروندی اسپانیا چقدر زمان خواهد برد؟

مدت زمان پروسه درخواست تا زمان صدور کارت شهروندی بسته به ملیت و اروپایی بودن و نبودن و همچنین میزان تقاضا ها و … متفاوت است. این زمان با توجه به قوانین و مقررات کشور اسپانیا متفاوت دیده شده ولی حداقل از زمان درخواست حدود 8 ماه را باید انتظار بکشید تا کارت شهروندی شما اماده شود.

آیا می توان یک گذرنامه اسپانیایی دریافت کرد؟

تنها در شرایطی که شما شهروند اسپانیا باشید می توانید گذرنامه اسپانیایی داشته باشید.

برای به دست اوردن جزئیات بیشتر و اشنایی بیشتر برای شرایط سرمایه گذاری و اخذ اقامت اسپانیا و همچنین برای هرگونه سرمایه گذاری مطمئن در این کشور با کارشناسان اروپایی سیاحتگران ساحل افتاب تماس بگیرید.

 برای مطالعه ادامه مطلب به صفحه اقامت اسپانیا در سایت گردشگری سیاحتگران ساحل آفتاب مراجعه فرمایید و همچنین برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصین ساحل آفتاب تماس بگیرید .

estate.sahelaftab.com
02188656892

...
نویسنده : estatesahelaftab بازدید : 22 تاريخ : چهارشنبه 16 اسفند 1396 ساعت: 13:27